همراه با شاگردان: حجة‌الاسلام والمسلمین دکتر غلام حسن محرمی

حجة‌الاسلام والمسلمین دکتر غلام حسن محرمی

دارای مدرک دکترا و مدرس حوزه علمیه

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

 

 تقدیر از استاد

علمای ربانی وارثان پیامبران و امامان معصوم‌(ع) هستند. آنان مرزبانان مکتب تشیع که همان اسلام اصیل است،‌ می‌باشند و از مبانی دین پاسداری‌ می‌کنند. همچنین ضامن سعادت و خوشبختی آحاد افراد جامعه هستند.

مسلمانان در عصر غیبت در اثر تلاش‌ها و راهنمایی‌های آنان در صراط مستقیم قرار‌ می‌گیرند؛ لذا ارزش قلم آنان بیش از بهای خون شهداست.

استاد معظم حضرت آیت الله حاج شیخ یعقوب جعفری از عالمان پارسا، خودساخته، دانا، حکیم، دلسوز و مهربان می‌باشند که عمر شریف خویش را در عرصه ی علم و عمل و پاسبانی از همراه با شاگردان: حجة‌الاسلام والمسلمین دکتر غلام حسن محرمیاصول مکتب تشیع صرف نموده‌اند و در این راه آثار گرانقدری از خود به جای گذاشته‌اند که تفسیر کوثر گواه این تلاش سترگ علمی ایشان است. ایشان علاوه بر نویسندگی و محقق بودن، در امر سخنوری و خطابه نیز بیان شیوا داشته و سالیان درازی در کنار تحقیق و تالیف، در مناطق مختلف سرزمین پهناور اسلامی به ویژه در شهرستان مراغه به ارشاد و تبلیغ مردم اهتمام ورزیده اند.

اینجانب از اوایل دهه‌ی شصت که در حوزه علمیه مشغول تحصیل شدم، با مقام علمی ایشان آشنایی پیدا کرده و از کتاب‌هایشان بهره‌مند شدم و چون پا به عرصه نگارش و تحقیق گذاشتم، همواره از تجربیات علمی ایشان استفاده می‌کردم تا اینکه در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی در مقطع کارشناسی ارشد تاریخ افتخار شاگردی ایشان را پیدا نمودم. همچنین ایشان در دفاع پایان نامه مقطع ارشد اینجانب، استاد داور بودند و بنده را برای نوشتن این تحقیق بسیار تشویق کردند و از آن زمان رابطه ی علمی این حقیر با ایشان به عنوان استاد افزایش یافته و او را عالمی متقی و گریزان از دنیا و بسیار دانشمند یافته ام که توجهی به مسائل مادی دنیوی نداشته است؛ با این حال دارای سیره بسیار زیبایی در زندگی فردی و اجتماعی است.

غلام حسن محرمی