خانواده و فرزندان حضرت آیت الله یعقوب جعفری

حضرت استاد، خانواده‌ای بسیار مذهبی با تربیتی دینی داشته که ثمره آن الحمد لله، پنج فرزند صالح و شایسته هستند که با بهره‌گیری از حسنات عدیده پدری، هر یک به درجه اعتباری لازم رسیده‌اند.

همسر محترمه ایشان با نام مهدیه ذوالقدری، بانویی محترمه، متولد مراغه از خانواده‌ای مذهبی فرزند پدری زحمت کش به نام اسداللّه و مادر سیده‌ای مؤمنه به نام عدالت است. همسرمحترمه استاد دارای شخصیت مذهبی و با ایمان است و از لحاظ اعتقادی و عشق به ائمه معصومین(ع) زبانزد بوده و در همه حال یار و مددکار استاد می‌باشند.

ایشان صاحب سه پسر به نام‌های محمدرضا که هم اکنون مدیر انتشارات بوده و در حوزه نشر و فرهنگ کشور فعالیت دارند، دیگری مرتضی که پزشک متخصص اعصاب هستند و در تهران مطب دارند و نیز در مراکز درمانی تهران مشغول هستند. پسر سوم نیز به نام مصطفی که ایشان نیز در زمینه مهندسی کامپیوتر در قم فعالیت دارند. به خواست خدا و همّت بلند پدر، این سه پسر، به ترتیب با خانواده‌های محترمه عدالتی، میرعظیمی و ممقانی‌زاده، که جزو خانواده‌های مذهبی می‌باشند، وصلت نموده و توانسته‌اند زندگی خوب و عزتمندی داشته باشند.

حضرت استاد، ضمن تفقد نسبت به پسران، علاقه زیادی نسبت به دختران خود دارند. ایشان صاحب دو دختر به نام‌های منصوره و معصومه هستند که به لطف حق، با خانواده‌های محترم و مذهبی با نام‌های آقایان اکبر زرنقی و محمدتقی جعفری پیوند داشته و به حمدخدا دارای زندگی در شأن و دینی می‌باشند.

نسل دوم استاد از پنج فرزندشان تا کنون، مشتمل شده بر هشت نوه به ترتیب با نام‌های ابوالفضل(همسر:نجمه) ، لیلا، علی، امیرحسین، محمدجواد، ریحانه، امین و متین که بحمد اللّه آنها نیز فرزندان صالحی هستند.

خداوند متعال انشاءاللّه به همه خانواده، زیر سایه پدر بزرگوار و محترمشان زندگی باعزّت، سرشار از خوبی و سلامتی عطا فرماید.